A fogyasztási cikkeket gyártó vállalatok számára különösen nagy kihívást jelent, hogy a környezetvédelmi szempontokat még inkább szem előtt tartva változtassanak a termékek gyártásán, forgalmazásán, felhasználásán, illetve azon, hogy mi lesz a termékek és csomagolásuk sorsa a használat után.
Még inkább igaz ez a háztartási tisztítószerek esetében, hiszen a termékek csomagolásának szigorú biztonsági előírásoknak kell megfelelniük, vagyis rendkívül strapabírónak es szivárgásmentesnek kell lenniük.
A fogyasztók körében népszerű szórófejes tisztítószeres flakonok újrahasznosítása is kihívást jelent. Bár maguk a szórófejek elméletben újrahasznosíthatóak, számos hulladékfeldolgozó nem rendelkezik az újrahasznosításhoz szükséges technológiával. A szórófejek mindemellett általában már egy használat – vagyis a flakon kiürülése – után a hulladékban végzik, holott ezeket úgy tervezték, hogy akár öt éven keresztül gond nélkül használhatók lennének.
Ezekre az összetett kihívásokra válaszul alkotta meg az Unilever a Cif ecorefill nevű terméket, amelyet elsőként a brit piacon vezetett be. Ez egy tízszeres koncentrátumot tartalmazó utántöltő, amely a jelenlegi Cif Power & Shine flakonokhoz használható. A termék csomagolása – a fóliacímke eltávolítását követően - 100 százalékban újrahasznosítható, továbbá az Unilever tervei szerint 2020 végére minden ecorefill termék és szórófejes palack 100 százalékban újrahasznosított műanyagból is készül majd. Ez nem minden, hiszen a vásárlóknak nem kell többé eldobniuk a Power & Shine flakon szórófejét sem, ugyanis ha elromlana, a vállalat ingyenesen újat biztosít helyette.
A cég műanyagcsökkentési törekvései természetesen a magyarországi piacot sem kerülik el. Az Axe tusfürdők flakonjai mára több mint 50 százalékban tartalmaznak újrahasznosított műanyagot és ezt az arányt hamarosan 100 százalékra növeli a vállalat. A Dove teljes termékpalettáját jövő év elejétől szintén 100 százalékban újrahasznosított műanyagcsomagolással kerül majd az üzletekbe. A Coccolino öblítőkoncentrátumok esetében amellett, hogy a csomagolásához kevesebb – egyes esetekben ráadásul 100 százalékban újrahasznosított – műanyag kell, a termék kisebb tömege a logisztikában is alacsonyabb környezeti terhelést jelent.