Az Adidas bemutatta a Futurecraft Biofabric elnevezésű modelljét. A bioacél szálakból készült sportcipő különlegessége, hogy képes a teljes természetes lebomlásra. A Parley óceáni hulladékból gyártott futócipő után így ez már rövid időn belül a második fenntartható darab a márkától – olvashat a portálunkoz eljuttatott közlményben.
Az AMSilk biotechnológiai vállalattal együttműködésben készített Adidas Futurecraft Biofabric modell felsőrészét 100 százalékban Biosteel®, vagyis bioacél szálak adják – ez egy a természetes selyemhez nagyon hasonló anyag, mely tulajdonságai nyomán a tökéletes alapja egy sportcipőnek: 15 százalékkal könnyebb a hagyományos szintetikus szálaknál, ráadásul ez a legerősebb eddig használt teljes mértékben természetes anyag. Az az adottsága is különlegessé teszi, hogy természetes úton képes 100 százalékig lebomlani. A modell megjelentetésével az Adidas folytatja azt az utat a fenntarthatóság felé, melyre a Parley for the Oceans kezdeményezéssel való együttműködésükkor léptek rá.
A sportcipőt egy New York-i konferencián mutatták be ahol bejelentették, hogy az adidas és az AMSilk hosszútávú partneri kapcsolatra készül, melynek eredményeként egyre több bioacélból készült sportruházati cikket jelentetnek majd meg, a tudományt és a természetet segítségül hívva az innovációhoz.
Nem egyetlen a sorban
Az Adidas Futurecraft Biofabric modell egy olyan évben érkezett, melyben az Adidas már számos termékkel tágította a cipő innováció határait: a Futurecraft műhelyben készítettek már idén forradalmi gyártási technikával egyedi tervezésű lábbelit – ez volt a Futurecraft Tailored Fibre, melynek gyártásakor nem keletkezik maradványanyag – illetve szintén 2016-ban mutatták be a sportoló lábára szabott Futurecraft M.F.G. modellt, mely az ipart alapjaiban megváltoztató 3D nyomtatást használó Speedfactory első darabja. Mindezek épp úgy a fenntarthatóság jegyében készültek, mint az UltraBOOST Uncaged Parley, mely a világ első óceáni hulladékból készült tömeggyártott cipője lett a napokban.