Március 26-án megtörtént az első tiszai vízpótlás, a magyar–ukrán-határhoz közeli Tiszakóród település mellett egy gazdálkodó jelentkezése nyomán 16 hektár legelőt árasztottak el a Tisza–Túr tározó megnyitásával - írja a Válasz Online.
Ez volt az első alkalom a szervezett magyar vízügy történetében, hogy egy magántulajdonban álló, gazdálkodási célú területet tervezett módon nem lecsapoltak, hanem víz alá tettek, írja a Válasz Online a cikkben.
Az előzményeket a lap munkatársai végig dokumentálták: ökológusok és vízmozgalmárok hosszú évek óta hirdetik nyilatkozatokban, cikkekben, hogy a kiszáradó Alföld talajvízszintjeinek helyreállításához minél több mély fekvésű terület elárasztására van szükség, tavaly októberben az OVF frissen kinevezett főigazgató-helyettese a lapnak adott interjújában beszélt arról, hogy területet keresnek a táji vízpótláshoz.
Év elején bemutatták a polgári engedetlenségi mozgalmat, mely megkezdte a belvízcsatornák lezsilipelését, februárban korszakhatárhoz érkezett az Országos Vízügyi Főigazgatóság, mivel már a földek lecsapolása helyett az elárasztásra buzdít a Vizet a tájba! című program meghirdetésével. E program első működő eleme a tiszakóródi eset volt.