Az üzleti döntéshozók nem csak beszélnek a fenntarthatóságról. Csendben cselekednek. Az utóbbi években tömegesen irányt váltottak gondolkodásban és tettekben is. A Magyar Fenntarthatósági Csúcs 12. konferenciáján ők állnak a figyelem középpontjában. Megmutatják, mit tesznek a mindennapokban világunk jobbá válása érdekében, akár kicsiben, akár nagyban, akár tudatosan, akár ösztönösen! Most rajtuk a sor, mert a globális egyezmények a nemzeti érdekek mentén elvérezni látszanak.
Ez a mottója az idei Magyar Fenntarthatósági Csúcs konferenciának november 18-án, amikor 12. alkalommal gyűlnek össze országunk felelősen gondolkodói és cselekvői. A széles körű párbeszéd szereplői: az oktatás, a tudomány, az üzleti és a civil szektor, szervezetek, intézmények minden évben számot vetnek, haladtunk-e előrébb, s megbeszélik, milyen teendők várnak mindannyiunkra, egyénre, vállalatokra, szervezetekre, felelős intézményekre azért, hogy világunk fennmaradjon.
A László Ervin, Juhász Árpád és Demcsák Mária fővédnökségével fémjelzett találkozón minden évben jelentések hangzanak el a világszervezetektől – Ürge-Vorsatz Diána az IPCC nevében, Sipos Katalin a WWF-től stb. – , tudósok, kutatók, tanárok, civil és társadalmi szervezetek, az üzleti élet jeles képviselői, többségében visszatérő előadóként, vitapartnerként nagyon gyakorlatiasan, cselekvésre összpontosítva szólalnak meg.
Idén arról beszélget a mintegy 300 résztvevő, hogy a világjárvány felborított mindent, a klímaváltozás miatti katasztrófák pedig már a gazdag, eddig a jólét miatt biztonságban élő nemzeteket is elérték. De sajnos, a Covid-járvány szelídülésével újra megkezdődött a növekedéshajhászás, feledve minden veszélyt, ami a mindenáron növekedés gondolkodásmódja miatt keletkezett a földi életben. Nincs már esélyünk, egyre rosszabbak a kilátások arra, hogy megfordíthatóak legyenek a negatív folyamatok.
Az üzleti döntéshozókon a világ szeme! Már csak a konkrét cselekvéseikben reménykedhetünk. – Fókuszban az üzleti döntéshozók szemlélete és cselekvései. Az üzleti élet szereplőinek egyre nagyobb része ugyanis nem csak beszél a fenntartható fejlődés fontosságáról, mert ez a divat, hanem sok apró, sokszor alig észrevehető, ám nagy számban már jelentős hatással bíró dolgokat tesz saját cége belső és szűkebb, tágabb környezete jobbá válása érdekében.
Az idei Magyar Fenntarthatósági Csúcs fókuszában a vállalatokon belül megváltozott gondolkodásmódról és annak a munkavállalókért, a szűkebb-tágabb környezetért, az ügyfelekért, az energia- és hulladékgazdálkodásért, a társadalmi egyenlőtlenségekért tettek, cselekedetek állnak. Ha egyre többen térnek át a felelős üzletvitelre, akkor talán van remény!
A helyszínen és távolról is élvezhető konferencia november 18-án lesz Budapesten. Részletes program és regisztráció a www.ppkonferencia.hu weboldalon található az alábbi linken:
https://ppkonferencia.hu/xii-magyar-fenntarthatosagi-csucs-2021/
Várunk, ha te is úgy gondolod, van még remény a fenntartható fejlődésre!