A világ legnagyobb bútorcégénél tavasszal kezdték tesztelni, mit szólnak vásárlóik az új kezdeményezéshez: a többször költözőknek nem szükséges újra és újra drága pénzen berendezniük az új lakást, a környezettudatosság jegyében 2020-ban már lehetőségük lesz bérelni is a bútorokat, majd a következő költözéskor visszavinni azokat a cég valamelyik áruházába.
A németországi Kaarst IKEA-áruházában 2019 tavaszán kezdték tesztelni az új szisztémát: a kifutó bútorokat bérbe vehetik a vásárlók. A cél a REUSE szemlélet megerősítése vevőiknél, s persze a hulladékmennyiség csökkentése. A céghez érkezett visszajelzések szerint a vásárlók nagy része már magáévá tette a zöld szemléletmódot akkor is, ha sokuknak még nincseek kézzelfogható módszereik a megvalósításhoz.
A tavaly világszerte 39 milliárd eurós forgalmat lebonyolító dán multi először asztalok, kanapék és ágyak bérbe adásával próbálkozik, élesben 2020-ban találkozhatnak a programmal a vásárlók, 30 ország bútoráruházaiban. A skandiáv multi szintén 2020-ra vállalta, hogy valamennyi egyszer használatos műanyag terméket kivezeti áruházai kínálatából, 2030-ra pedig valamennyi termékük megfelelne a fenntarthatósági és újrahasznosíthatósági követelményeknek.
Bár gyakorta kapnak kritikákat a tümegtermelésből származó bútoraikra, s hogy lényegében ők a bútorforgalmazás McDonalds-a, az áruházlánc mégis egyike azon globális cégeknek, amelyek már aktívan foglalkoznak a körforgásos gazdaság lépéseinek megvalósításával. Egyes konyhatípusaik elemeinek frontját, az ajtókat például már most is újrahasznosított alapanyagból készíttetik, az elemeket bevonó felületeket pedig préselt PET-palack "fóliával" boríttatják be.