Hulladéklerakóból egyenesen az égetőbe? Nem feltétlenül - az október 31-ig a Kiscelli Múzeumban látható budapesti Határtalan Design kiállításon alkotók egész sora bizonyítja be, hogy a tervezésben igenis szerepet kaphatnak a környezetünkben lévő hétköznapi hulladékok.
Hiába az újrahasznos-kampány, az Európában keletkező hulladék legnagyobb része még mindig a lerakókban végzi, vagy némiképp jobb esetben esetleg valamelyik erőműbe kerül, ahol elégetéssel energiát nyernek ki belőle, pl. lakótelepek fűtéséhez. A hulladék nagy része azonban évekig aszalódik a lerakókban.
De ha már elégették, még mindig keletkezik egyfajta hullladék, a legnagyobb részt kommunális szemétből álló égetményből ugyanis salak lesz, amivel szintén nehéz mit kezdeni. Művészeti, vagy tárgyalkotó célokra mindenesetre még nem igazán használták fel ezt a nem elhanyagolható mennyiséget, aztán jött a holland Carissa Ten Tije.
A fiatal flamand designer progresszív sajátos/egyedi példát hoz az élettelen szürke massza másodnyersanyagként történő hasznosítására. A belőle préselt moduláris elemekből felépülő pad színével és terrazzo jellegű textúrájával ugyan utal a kiindulásul szolgáló hamura, megjelenése azonban friss és látványos.