2015. szeptember 25-én az ENSZ fennállásának 70. évfordulója alkalmából rendezett csúcstalálkozón fogadták el a Világunk átalakítása: a fenntartható fejlődés 2030-ig szóló programját (röviden Világunk – 2030 program).
A program tartalmazza azt a 17 Fenntartható Fejlődési Célt (Sustainable Development Goals – SDG) és célpontokat, amely minden ENSZ tagállam részére egyetemes érvényű és irányt mutat a fejlesztések, célkitűzések és feladatok tekintetében. Az iránymutatás a társadalom egészére kiterjed: az államokra, a városokra, közösségekre, szervezetekre és a vállalatokra is.
Mi a jelentősége a Fenntartható Fejlődési Céloknak és kire nézve fogalmaz meg célkitűzéseket? Megvalósíthatók ezek a célok? Mi az állam, a társadalmi szervezetek és a vállalatok felelőssége a célok teljesülésében? Hogyan tudja egy Magyarországon működő vállalat beépíteni a célkitűzéseket a stratégiájába és mindennapi működésébe? Miért éri meg felelősen működni? Vannak már jó példák, konkrét eredmények?
Ezen kérdések mentén rendez kétnapos, KKV-knak szánt műhelymunkával egybekötött konferenciát a Követ Egyesület magyar vállalatok és települések számára. December 10-11-én Zalakaroson, a Hotel Karos Spa-ban az első napon az előadások mellett az EUKI műhelymunkájára kerül sor, míg másnap a KÖVET témaköreiben ütköztethetik álláspontjukat a résztvevők. Az előadók között neves hazai és nemzetközi szakembereket találunk, a témakörök között pedig szerepel a klímajövő, a közösségi pénzügyek, a vállalati fenntarthatóság és természetesen a SDG 2030 is.
A részletes program itt:
http://kovet.hu/xxiii-kovet-konferencia-2018-december-10-11-zalakaros/