A Design Hét Budapest fesztivál idén a körforgásra, a ciklikus szemléletre koncentrál, és ezzel együtt egy olyan modellre, amely elősegítheti a világ élhetővé tételét. Az eseménysorozat október legelején kezdődött és egészen október 11-ig tart - újdonság, hogy az idén, nem csak a vírushelyzet miatt, vállaltan az internetre költözik a fesztivál.
A rendezvény központi témája a körforgásos gazdaság, melyre a Tartsd körforgásban! mottó mentén igyekeznek felhívni a figyelmet a szervezők. A témát számos különböző program: hazai, a témában készült videók, kis- és középvállalkozások nyílt napjai és workshopjai, online kiállítás és más események járják körül, elsősorban azokra a modellekre koncentrálv, amelyek jól illusztrálják, hogy a design milyen sokféle eszközzel járulhat hozzá egy fenntarthatóbb jövő kialakulásához.
A rendezvénysorozat idén is két fő programtípusból épül fel, ezek a saját fejlesztésű tartalmak és programok, valamint a külső partnerek által szervezett, a Budapest Design Week-hez csatlakozó programok.
A korábbi évekhez hasonlóan idén is a Budapest Design Week alatt adják át a Magyar Formatervezési Díjat és a Design Management Díjat. Emellett rendhagyó, online sorozat formában megrendezik a Nyitott Stúdiók programot is, ami a hazai designerek, designstúdiók műhelyébe enged betekintést. A koronavírus-járvány számos magyar designert, céget késztetett egyedi megoldások létrehozására, melyeket videósorozat keretében mutatnak be a fesztiválon. Szintén kisfilmek mutatnak be olyan vállalkozásokat, kezdeményezéseket, melyek esetében stratégiai szerepet játszik a körforgásos gazdaság, a témát pedig egy egyedi, interaktív, online kiállításon is górcső alá veszik a szervezők.
A Magyar Formatervezési Tanács gondozásában megjelenő Start Up Guide kiadvány, mely elsősorban kreatívipari mikro- és kisvállalkozások számára nyújt praktikus és a mindenkori gazdasági és jogi környezethez igazodó, vállalkozásfejlesztési tanácsokat, és mely teljes terjedelmében ingyenesen hozzáférhető, online webinar formában is megrendezésre kerül.
Közéleti személyiségek, valamint a designszakma kiválóságai mesélnek kedvenc tárgyaikról a Budapest Design Week weboldalán, ahol egyébként számos friss hírrel is találkozhatnak az érdeklődők a design világából. A Hova tovább? kreatívipari iskolabörze keretében tucatnyi közép- és felsőoktatási intézmény nyitja meg virtuális kapuit az érdeklődők előtt.