A vízhiány és a vízkészletek súlyos szennyezése miatt fontos, hogy egyéni szinten is mindenki tegyen a vízkészleteink megóvása és a vízválság elkerülése érdekében.
Gyermekeink jövőjéről van szó, akik – talán ennek tudatában – még érzékenyebbek a téma iránt, és sokszor éppen ők azok, akik a mindennapi tevékenységek kapcsán meglátják, mit lehet és kell tenni, hogy megőrizzük környezetünk értékeit.
A 2019. október 15-17. között megrendezendő Budapesti Víz Világtalálkozó 2019 témája a vízválság, ezért az esemény alkalmából meghirdetett “Így neveld a felnőtteket” pályázat célja, hogy a gyerekek rajz- és fotóalkotásaikkal bemutathassák, mi az, amit nekünk, felnőtteknek változtatnunk kell ahhoz,hogy környezetünk – ezen belül is kiemelten a vízfelhasználás – élhetőbb, fenntarthatóbb legyen.
A vízhiány és a vízkészletek súlyos szennyezése mára sok százmillió ember vízellátását
veszélyezteti, ezért itt az idő a cselekvésre, hogy egyéni szinten is mindenki tegyen a vízkészleteink megőrzéséért, a vízválság megelőzéséért. Greta Thunberg svéd diák példája pedig jól mutatja, hogy mindebben a gyerekeknek kiemelt szerepük lehet. Ma már ugyanis a legfiatalabb korosztályt is egyre komolyabban érdekli bolygónk jövője, és rendkívül fogékonyak természeti kincseink megőrzése iránt. Szülőként ki ne tapasztalta volna, hogy csemetéje figyelmezteti őt a víz elzárására, a villany lekapcsolására vagy éppen a szelektív hulladékgyűjtés fontosságára?
A pályázaton két korcsoportban a 6-15 év közötti gyermekek vehetnek részt tetszőleges rajzeszközzel készített rajz- vagy fotóalkotással, illetve maximum 10 elemből álló rajz- vagy fotósorozattal.
Alkotásaikban megmutathatják, mit szeretnének megváltoztatni a felnőttek viselkedésében, világában ahhoz, hogy környezetünk – ezen belül is kiemelten a vízfelhasználás – élhetőbb, fenntarthatóbb legyen.