Amióta a bankok betéti kamata közelít a nulla százalékhoz, számos ügyfelünk teszi fel a következő kérdést: mibe fektessem a pénzem, ha hosszú távon gondolkodok, és nincs lehetőségem arra, hogy megfelelő munkaerőt találjak a környéken? A válaszunk egyértelmű: ha kis befektetéssel, kamatmentes konstrukcióban, stabil jövedelemre számít, és még a fenntartható fejlődést is prioritásnak tekinti – létesítsen napelem erőművet!
Az elmúlt két esztendőben évről évre megduplázódtak a hazai szolár erőművek kapacitásai, s összességében 2015. év végére elérték a 150 megawattot. Átalakulóban a megújuló alapú energiatermelés állami támogatási rendszere, jön a METÁR, aminek keretében évente lehet majd pályázni. Folyamatosan kivezetik a KÁT kötelező átvételi rendszert.
Az EnergiaTech 2020 konzorcium tagjaival kidolgoztunk egy olyan szolgáltatáscsomagot, amely a terület megvásárlásán, kerítésépítésén és a biztonságtechnikai beruházáson kívül minden fontos elemet tartalmaz. Ezek: üzleti terv készítése, megtérülés-számítás, engedélyes tervezés, geodéziai kitűzés, napelemmodulok és inverterek beszerzése, horganyzott tartószerkezet telepítése, villámvédelem, földelés kiépítése, AC és DC oldali kábelezés, transzformátor állomás kiépítése, termelői vezeték nyomvonalának létesítése, monitoring rendszer installálása, és természetesen teljes körű hatósági (MMBH, MEKH, MAVIR) ügyintézés.
Több kereskedelmi bank kínál speciális hitelterméket a villamosenergia-termelő projektek megvalósítására. Kialakulóban van a Magyar Fejlesztési Banknál egy GINOP termék is „KKV energia hitel” címmel. A hitelprogram mikro-, kis- és középvállalkozások olyan, pénzügyi szempontból életképes és jövedelemtermelő beruházásait támogatja, amelyek (a szélenergia kivételével) megújuló energiaforrás felhasználásával hálózatra termelés céljából villamos energiát vagy kapcsolt hő- és villamos energiát állítanak elő. A hitelprogram keretében nyújtott kölcsön a Végső Kedvezményezett gazdaságilag potenciálisan életképes projektjének megvalósításához használható fel. A támogatható tevékenységek: A) Előkészítési tevékenységek – előzetes tanulmányok, engedélyezési dokumentumok elkészítése, ezek hatósági engedélyeztetése, B) Beruházási tevékenységek – ingatlanvásárlás, épület építési, kivitelezési költségei, új tárgyi eszköz beszerzése, immateriális javakra irányuló beruházás, C) Megvalósításhoz kapcsolódó költségek – terület-előkészítési költségek, műszaki ellenőri szolgáltatás, egyéb mérnöki szolgáltatás, hatósági szolgáltatások. A kölcsön összege minimum 1 millió, maximum 1 milliárd forint, futamideje maximum 15 év. A kamat tervezett mértéke nulla százalék, míg a saját erő igény 10 százalék.
Nézzük a konkrét számokat: egy 499 kW teljesítményű napelemes kiserőmű bekerülési értéke a hazánkban elérhető legjobb minőségű napelemekkel és inverterekkel 165 millió forint, amelynek nagy részét, mintegy 150 millió forintot lehet igényelni banki hitel formájában, 15 éves futamidőre. A termelt energia átvételi ára a bevételi oldal, míg a tőketörlesztés, a karbantartási költség, az adóbefizetés a kiadási oldal fontosabb tételei. Ha a jelenlegi árakon számolunk, akkor a hitel visszafizetéséig havonta átlagosan 660-720 ezer forint marad a zsebünkben. Ez ma jóval több, mint egy vidéki bankfiók-vezető nettó jövedelme. Ha a hitel visszafizetését letudtuk, ez az összeg felugrik közel havi 1,5 millió forintra.
Az EnergiaTech 2020 konzorcium tagjai a beruházás minden lépésében az Ön segítségére lesznek! A helyszín kiválasztásától kezdve az engedélyes terveken keresztül az éves karbantartási munkák elvégzéséig jól felkészült, számos projektben bizonyított csapat várja érdeklődő megkeresését. Törekszünk arra, hogy az „Érték a pénzért elv” szerint járjunk el minden általunk menedzselt beruházás esetén. Igaz ez a napelem parkokra is, hiszen Zéró Emissziós Centrumunkban évek óta tesztelünk többfajta invertert és napelemet, ami kellő biztonságot adhat Önnek is.
Tegyük vállalkozása számára is kockázatmentesen jövedelmezővé a megújuló energiaforrásokat!