Ismét rekord év volt 2017 a megújuló energia alapú termelő kapacitások telepítésére fordított beruházások tekintetében.
A világ 2017-ben már többet invesztált a napenerőművek telepítésébe, mint szén- és gáztüzelésű, valamint nukleáris erőművek építésébe összesen - derül ki az ENSZ Környezetvédelmi Programja (UNEP) és a Frankfurt School közös jelentéséből, amely elismerősen szól a magyarországi napenergia beruházások megugrásáról is.
Tavaly világszerte tovább emelkedett a megújuló energiaforrásokba áramló beruházások összege, és immár messze meghaladta a fosszilis energiahordozókét. A beruházások szárnyalása ráadásul a megújuló energiás technológiák folytatódó költségcsökkenése mellett valósult meg, vagyis a tiszta energiát termelő egységek telepítéseinek növekedése még a beruházások terén tapasztalhatónál is nagyobb ütemben történt. A legnagyobb beruházást a megújulók területén Kína hajtotta végre 2017-ben, elsősorban a napenergia masszív támogatásának köszönhetően; a globálisan üzembe állított új infrastruktúra csaknem fele az ázsiai országban valósult meg.
Hazánk pozitív kontextusban történő említése új jelenségnek számít a területen. A témában született hasonló anyagok korábban inkább a lemaradók között tettek említést Magyarországról (ha egyáltalán..), amely eddig a térségbeli országokhoz képest is gyengén szerepelt a napelemes kapacitások tekintetében. A támogatási rendszer változása, az olcsó finanszírozás és a technológia folyamatos költségcsökkenése nyomán azonban itthon is magasabb szintre lépett a háztartási, a közepes és a több tíz megawattos nagyobb erőművek telepítése, így a hazai napelemes névleges kapacitás a kilátásban lévő beruházások eredményképpen egy-két éven belül elérheti az 1000 MW-os nagyságrendet, Magyarország pedig elkezdheti felzárkózását a világtrendhez.