Egyre több tanulmány szerint a szabadban töltött idő segíthet szellemi és fizikai fejlődésünk és jólétünk elősegítésében. Sajnos a zöld területek – például a városi és nemzeti parkok fenntartása – nem mindig könnyű feladat. A karbantartás különösen nehéz lehet a nemzeti parkok hatóságainak, akiknek jóval nagyobb zöld felületről kell gondoskodniuk. A technológia ebben segíthet.
Egy nemrégiben megjelent jelentés egy olyan technológiai megközelítést emel ki, amely segíthet a több száz nemzeti park és városi zöldterület megőrzésében szerte a világon. Egy közelmúltbeli interjúban Edward Truch professzor, a Lancaster Egyetem Menedzsmentiskolájának Kapcsolt Közösségek Kutatólaboratóriumának igazgatója és a jelentés szerzőjének vezetője hangsúlyozta ennek a kérdésnek a bonyolultságát. Utalva olyan tényezőkre, mint például a természeti erőforrásokra gyakorolt növekvő nyomás, a látogatók, valamint a költségvetési megszorítások, amelyek arra kényszerítik a park szolgáltatási csoportokat, hogy új módon javítsák hatékonyságukat és hatékonyságukat.
A Smart Parkok a vidéki parkok kiterjedt területeit kötik össze. A technológiával olyan hálózati rendszert lehet létrehozni, amely valós időben hasznos információt cseréjét teszi lehetővé. A kommunikáció és az adatgyűjtés javítására szolgáló technológia természetesen nem új ötlet. Az IoT-t világszerte használják a szabad területek használatának maximalizálására. Ez a jelentés számos sikeres üzleti alkalmazást is megemlít.
Például a Disney World , egy olyan szervezet, amely ugyancsak hatalmas parkok fölött diszponál. Évente több millió látogatót bevonzva. Évek óta a MagicBands rendszert használva. Tehát miért nem alkalmaznánk hasonló rendszert a természeti erőforrások megőrzéséhez? Truch azt javasolja, hogy az ilyen jellegű technológia sok érintettet támogathat:
“A kedvezményezettek lehetnek a parkok használói, a vállalkozások, az önkormányzatok és az irányító hatóságok.”