A felhasználók hamarosan a Google egy új platformján figyelhetik az ökoszisztémák változását. A Google célja az, hogy a kormányok és a környezetvédő szervezetek hozzásegítse a hatékony ökopolitika kialakításához és a felelős döntéshozatalhoz.
Eddig a boltokat, soron következő nyaralásunk helyszínén a hotelt, az eladósorba került ingatlant, vagy éppen kedvenc sztárunk villáját kerestük a Google Earth-ön Most már a klímaváltozás jeleit és a beavatkozás pontjait is kereshetik vele a tudósok.
A Google műholdak egész sorát birtokolja. Az ENSZ Környezetvédelmi Programja (UNEP) összefogott a technológiai óriáscéggel, hogy e szatelit-hálózatot a természeti környezetünk megértésének szolgálatába állítsák.
Az új online platform, ami a Google létrehoz, először az édesvízkészletekre fog koncentrálni. A madárperspektíva, vagyis a műholdas magasból a Földre irányuló szemszöge sok hasznos információt tárhat fel azzal kapcsolatban, hogyan húzódnak vissza és száradnak ki ezek a készletek a globális felmelegedés miatt, s ezzel hogyan változik az élővilág, miként alakul az őshonos fajok léte. Az édesvízkészletek a Föld területének csak 0,01 százalékát teszik ki, ám a Föld fajainak 10 százaléka számára kínál otthont és az égövek elcsúszása, valamint a sivatagosodás miatt a biológiai sokszínűség sérül ezekben a régiókban.
A Google műholdas felvételeiből olyan fotószerű térképet fog létrehozni, mint amilyen a Google Earth, hogy ezen keresztül valós időben figyelhessük az ökoszisztémák változásait. A platform mindenki számára ingyen hozzáférhető lesz, és bár a részletek még nem ismeretesek, nem elképzelhetetlen, hogy a felhasználók is beírhatnak, taggelhetnek, hozzátehetik megjegyzéseiket, esetleg fényképeiket, videófelvételeiket a platformhoz, ahogy a Google Earth-ön is sokan odapinnelik és megosztják a fotókat, amiket az adott helyen készítettek.