Országos vízérték konferenciát tartottak ma Budapesten - az eseményen született talán legfontosabb megállapítás az, hogy "A mai vízgazdálkodási gyakorlat nem fenntartható – paradigmaváltásra van szükség."
A Magyar Víz-és Szennyvíztechnikai Szövetség országos konferenciája idén, a Budapesti Víz Világtalálkozó (BWS) fókuszának jegyében, a BWS utórendezvényeként a vízválság megelőzésének hazai vonatkozásait vizsgálva került megrendezésre VÍZÉRTÉK Konferencia néven. A konferenciát a Magyar Export-Import Bank Zrt. és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem társszervezésével ma rendezték meg a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen.
A kiemelt jelentőségű konferencián négy plenáris blokkban, felvezető előadásokat követő moderált panelbeszélgetéseken vizsgálták a résztvevők, mit jelent a vízválság Magyarországon.
A rendezvényen többek között megfogalmazták, hogy a vízválságot hazánkban a víziközműszolgáltatás fenntarthatatlansága, a rekonstrukció és a szakmai utánpótlás hiánya, a nem megtérülő beruházások, a finanszírozási források szűkössége, jövőbeni kiszámíthatatlansága jelenti. Szakértők szerint átléptünk azon az inflexiós ponton, amin túl már egyértelmű akarat és erőfeszítés szükséges, hogy a jövő generáció számára alapjog legyen a fenntartható vízhez jutás. A megoldás az összefogásban, az ágazaton belüli és azon túlnyúló, társadalmi szerepvállalásig, intézményi összefogásig érő partnerségben keresendő, ez jelent megoldást a szektor kihívásaira - hangzott el a konferencián.