A szén-dioxid kibocsátás csökkenéséért saját vitorláshajójával fuvaroz repülőgép helyett a kézzel készített piperecikkeket gyártó multicég. Így ugyan később érkezik meg a szappan Angliába, de valóban biztos lehet benne a fogyasztó: környezetbarát terméket kapott.
A friss, kézzel készült kozmetikumokat gyártó és forgalmazó Lush célja, hogy termékeit a lehető legkisebb szén-dioxid-kibocsátással juttassa el vásárlóihoz. A terv megvalósításának első lépése a Portugáliában beszerzett alapanyagból készülő parafatégely, melyben csomagolásmentes samponkorongokat tárolhatunk. Egy szilárd samponkorong háromszor annyi hajmosásra elég, mint egy 250 ml-es hagyományos sampon, ráadásul teljes mértékben hulladékmentes.
A Lush a fenntartható gyártási és szállítási folyamatok előtérbe helyezésével felhívja a figyelmet az összetevők közvetlen beszerzésének termelőkre és környezetre tett hatására. Ez a gyakorlat jelentős mértékben csökkenti a szén-dioxid-kibocsátást. A Lush legújabb szerzeménye egy hagyományos vitorlás hajó, mely Portugáliából Poole-ba szállítja a parafatégelyeket – négy hét alatt.
A közel 25 ezer fajjal rendelkező paratölgy földközi-tengeri biotópjai Európa legváltozatosabb ilyen területei közé tartoznak. A portugál paratölgyek az ország szén-dioxid-kibocsátásának 5%-át szívják fel. A fa kérgét kilencévente, harmincéves növekedési periódus után, kézzel szedik le. Mivel a munka elvégzésére egyetlen gép sem képes, a feladat hagyományosan közel 100 ezer embernek ad munkát a régióban. A legnagyobb besztszeller természetesen a palackokhoz használt parafadugó.
A portugál szállító kiválasztása után a Lush még eggyel nagyobbat álmodott: úgy döntöttek, az egész termelési lánc – de főleg a szállítás - szén-dioxid-kibocsátását csökkentik. A cég 2018-ban kibérelt egy vitorlás hajót, ami négy hét alatt egy tonna sót szállított Portugáliából Dorset megyébe. Ez a hagyományos módszer még mindig az egyik legfenntarthatóbb szállítási mód, ezért 2019-ben a Lush úgy döntött, újra kipróbálja.