Sok városban okoznak nagy gondot az utcán kisdolgukat elvégzők: a világ legmagasabb templomának mészkő alapzatát például teljesen tönkretette már az aláfolyó vizelet. És vannak városok, ahol felfogják a sárga sugarat, majd visszaforgítják és hasznosítják a rendszerben.
Az utca vizeldévé alakítása ellen a különböző településeken különbözőképpen küzdenek. Néhány éve pl. Hamburg volt az első olyan nagyváros, ahol - megunva, hogy a jeles műemlékek falait rendszeresen piszoárnak használják a turisták - olyan falbevonattal látták el a féltett műemlékeket, amely tényleg folyadéktaszító hatású, ugyanis a sugár eredőjének irányába egy az egyben visszafröcsköli a folyadékot annak a lábára, aki a falnál áll. Sajnos a módszer nem olcsó és nem is zöld, s legfeljebb lokálisan elrettentő hatású - ahol nincs ilyen falfestés és a rá figyelmeztető tábla, ott természetesen továbbra is folyik az illegális és szennyező utcai pisilés.
Észak-nyugat Angliában ennél kicsit tovább mentek: az utcai kamerával rögzített tilosban vizelés sokba kerül a delikvensnek, kb. 25 ezer forintnak megfelelő összeget fizethet ki egyetlen alkalomra, de ezzel még olcsón meg is ússza, hiszen akár sokkal drágább bírósági eljárás is lehet az ügyből. A fenti összeg egyébként tartalmazza azt is, hogy az elkövetőnek sétát kell tennie a város érintett pontjain és megtekinteni, milyen károkat is okoz a vizelet a középületekben.
És most lássuk az indiai megoldást, amely részint a legdrasztikusabb, részint a leginkább előre mutató összességében. Ezen a videón ugyanis azt látjuk, hogy az utcai vizeletkommandó autója egyszerűen levízsugarazza a tilosban pisilőket.
A sugárért sugarat elven működő megoldás mögött azonban van másik is: létesítettek ugyanis olyan, víz nélkül működő utcai piszoárokat is, amelyekből a vizeletet felfogják és a környező növényzet megtrágyázására fordítják. De van hasonló megoldás Dániában és San Franciscoban is, utóbbi ráadásul mozgó jellegű, áttelepíthető egységeket is tartalmaz. A felhasználók térképen követhezik nyomon, merre járnak éppen a mobil Pit Stopok (egyelőre 25 db van belőlük), amelyek működtetését ebben a videóban részletesen el is magyarázzák nekik:
Hollandiában létezik a GreenPee szisztéma, amelyben a folyadéksugár egyenesen a növényzethez jut - ráadásul utóbbi szépségében még gyönyörködhet is az ember, miközben megkönnyebbül...