A maglódi Korzó éttermeiből teljesen eltűnnek az egyszer használatos, eldobható műanyag eszközök, helyüket 100%-ban növényi alapanyagból készülő, ipari körülmények között lebomló PLA anyagú poharak, tányérok és evőeszközök veszik át.
A műanyagszennyezés napjaink egyik legjelentősebb környezeti kihívása, ezért az élhetőbb jövő megteremtéséhez közös érdekünk, hogy új, környezetbarát alternatívákat találjunk. Jól szemlélteti mindezt a maglódi Korzó ételudvarának példája, ahol idáig nagyjából 28000 darab tányért, 46000 darab evőeszközt és 13700 darab elviteles dobozt használtak fel havonta. A Korzót üzemeltető Ceetrus Hungary Kft. sajtótájékoztató keretében jelentette be, hogy a környezettudatosság jegyében Magyarországon az elsők között vezeti be a PLA-technológiát, így mostantól egyszer használatos műanyag poharak, tányérok és evőeszközök helyett 100%-ban lebomló PLA anyagúakból fogyaszthatók el az ételek.
A PLA (politejsav) modern technológiával, növényi alapanyagból, kukoricarostból készülő bioplasztik, ami speciális komposztgépekkel akár 24 óra, ipari komposztálás esetén pedig garantáltan 6 hét alatt lebomlik, szemben az egyszer használatos műanyag eszközökkel, melyek lebomlásához több, mint 500 év is szükséges lehet. A PLA termékek természetes alapanyaguknak köszönhetően már gyártásuk során sem terhelik meg túlzottan környezetünket: előállításuk során 79%-kal kevesebb szén-dioxid kerül a levegőbe, mint egyszer használatos műanyag társaikénál.
Tausz Péter, a megvalósításért felelős No Plastic.Fantastic-kezdeményezés társalapítója és a Doremi Today ügyvezetője elmondta: „Fontosnak tartjuk, hogy olyan környezetbarát megoldásokat nyújtsunk a vendéglátóhelyek és a fesztiválok számára, amik 100%-ban komposztálhatók.” Tausz Péter hangsúlyozta azt is, hogy bár a hagyományos műanyageszközök jelenleg olcsóbbak, a műanyagmentesség valójában hosszútávon kifizetődő értékalapú döntés, hiszen közös érdekünk, hogy élhetőbb jövőt teremtsünk magunknak és gyermekeinknek.