Európában minden évben körülbelül 25,8 millió tonna műanyaghulladék keletkezik, s ennek csak kevesebb mint 30 %-át gyűjtik be újrahasznosításra.Ennek a hulladékmennyiségnek egy jelentős része elhagyja az EU területét és harmadik országokban kezelik, ahol más környezetvédelmi szabványok lehetnek érvényben. PET-terén nem igazán rózsás a magyarországi helyzet.
Az EU egyértelműen rendelkezik a műanyaghulladékokról, de a fokozatos kivezetésben a PET-palackokat még több hulladék megelőzi. Az irányelv értelmében 2021-től tilos lesz az egyszer használatos műanyag tányérok, evőeszközök, szívószálak, lufipálcák és fültisztító pálcikák használata.
Az Európai Hulladékcsökkentési Hét keretében a HELL ENERGY például online edukációs kampánnyal hívta fel a figyelmet a környezetbarát csomagolóanyagok használatára, az egyszer használatos műanyagok és a PET palackok visszaszorításának fontosságára. A közösségi média kampányban közel 120 ezer emberhez jutottak el azok az öteletek, gyakorlati tanácsok, melyeket a vállalat maga is alkalmaz, és egyben példaként is szolgálhatnak mások számára.
A hulladékcsökkentés a felelős vásárlással kezdődik. A környezetkárosító PET palackok mennyisége kritikus méreteket ölt. A világméretű problémára az jelenthet megoldást, ha megpróbáljuk megakadályozni, hogy még több műanyag palack kerüljön forgalomba, hiszen újrahasznosítási képessége még rendkívül alacsony, a 2020-ban gyártott műanyag palackoknak (PET) csak 13 százaléka kerül újrahasznosításra. Ezzel szemben az alumínium italdoboz 100%-ban és végtelenszer újrahasznosítható. A valaha gyártott alumínium 75 százaléka ma is forgalomban van, ez -bármilyen hihetetlennek is tűnik- azt jelenti, hogy az az alumínium italosdoboz, amiből nagyapáink is ittak, azt unokáink éppúgy használhatják majd, hiszen a körforgás végtelenszer ismételhető. A HELL ENERGY ráadásul hamarosan legalább 75%-ban újrahasznosított alumínium dobozokba csomagolja termékeit. A megoldás tehát már elérhető a boltok polcain, ezért mindig döntsünk tudatosan és gyűjtsünk szelektíven.