Murányi Marcell képzőművész úgynevezett bug hoteleket (bogárhoteleket) telepít Budapest zöldövezetei és a lakott területek határára, amelyeket a 15. PLACCC Fesztivál egyik hétvégi eseményeként mutatott be.
Ahogy a koronavírus miatt az emberek tavasszal eltűntek a városok köztereiről, úgy szivárogtak be az állatok ezekre az gazdátlan helyekre. De ez az időszak hamar véget ért. A visszazökkenő emberi élet újból kiszorította az összes többi élőlényt.
A képzőművész egy érzékeny, kevésbé prominens állatcsoportra, a rovarokra fókuszál és bug hoteleket (rovarhoteleket) telepít a város elhagyott részeire, illetve a zöldövezetek és a lakott területek határára. A bug hotel egy többnyire fából, téglából, cserépből, kőből, bambuszból barkácsolt konstrukció, melybe áttelelő vagy menedéket, fészket kereső rovarok tudnak beköltözni. Mindegyik rovarfajtának megvan a maga preferenciája, a katicabogarak például az üres dobozokat szeretik, fatönkökbe fúrt résekbe kaptár nélküli méhek költözhetnek, speciálisan vágott bambuszrudakba pedig lepkék.
A PLACCC Fesztivál egyébként évek óta törekszik a rendezvény környezettudatosabbá, zöldebbé tételére, s ezen a téren idén újabb lépést tesz: a szervezők az idei évtől együttműködnek a GreenDependent Fenntartható Megoldások Egyesületével a PLACCC Fesztivál karbonlábnyomának semlegesítése érdekében. Ezt a törekvésüket hosszútávúnak gondolják, vagyis az elkövetkező években is rendszeresen kiszámíttatják és semlegesítik a fesztivál okozta karbonlábnyomot.