Építőanyagok jelentősége az épületek dekarbonizációja során címmel szerveznek online eseményt 2024. január 31-én 10-11 óra között. Az eseményre annak apropóján kerül sor, hogy az Európai Unió Energy Performance of Buildings Directive (EPBD) keretében kötelező lesz az épületek teljes életciklusára számított karbonkibocsátásának meghatározása.
Ez pedig 2027-től a 2000 m2-nél nagyobb hasznos alapterületű épületekre vonatkozik, míg 2030-tól az összesre.Ennek elengedhetetlen része beépült karbon számítása, vagyis az épületet alkotó építőanyagok karbonlábnyomának összesítése.
Az építőanyagok környezeti hatásának pontos számításakor azonban felmerül a megbízható forrás hiánya, mivel a konkrét termékekre gyakran nem áll rendelkezésre megfelelő információ; megnehezítve az alacsony karbonlábnyomú épületet fejleszteni kívánó építőipari szakemberek feladatát. Ezt a kihívást az építőanyagok életciklus elemzésére alapuló környezetvédelmi terméknyilatkozat (EPD, Environmental Product Declaration) oldhatja fel, amelynek alkalmazása az építőanyagot előállító és felhasználó versenyelőnyéhez is vezethet.
A webinár során Klopfer András és Bajnóczki Csongor, az alábbiakra nyújtanak iránymutatást:
- Miért fontos az építőipar szereplőinek felkészülni az EPBD szabályozásra?
- Hogyan közelíthető meg az ingatlanfejlesztések teljes életciklusának kiszámolása?
- Mire jó a benchmark kutatás?
- Milyen előnyökkel jár az építőanyag gyártók és beszállítók számára az EPD-készítés?
- Hogyan támogatja az EPD a vállalkozás fenntarthatósági stratégiáját?
Az esemény regisztrációs linkje itt: https://register.gotowebinar.com/register/1548220559596423005?source=emaila&utm_source=hs_email&utm_medium=email&_hsenc=p2ANqtz-8HFv4ie8xWb-WyRtFUFT14abp0FyH_N3L-0np_0L7Wf3G-5Ox223e02zi5wqbBt5RePXWQ