A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem hallgatói újabb környezeti innovációt mutattak be: a zöld bölcsőt arra a célra tervezték, hogy védje a facsemetéket a klímaváltozás káros környezeti hatásai - pl. aszály - ellen.
A MOME országos erdőtelepítő programjának keretében három év alatt három különböző helyszínen, több mint félszáz hektáron hoznak létre saját két kezükkel örökerdőket, új természetes élőhelyeket a MOME oktatói, dolgozói és hallgatói.
A MOME Zero program keretében két évvel ezelőtt három magyar nemzeti parkkal, a Balaton-felvidéki, a Duna-Dráva és a Duna-Ipoly Nemzeti Parkkal kötött stratégiai megállapodást az egyetem fenntartója, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemért Alapítvány. A megállapodás értelmében három év alatt három különböző helyszínen, több mint félszáz hektáron hoznak létre örökerdőket, új természetes élőhelyeket az egyetem hallgatói és dolgozói, akik - erdész, ökológus és természetvédelmi szakemberek bevonásával - nem csak a telepítéseket, hanem az új erdők hosszú távú gondozását is vállalják. A programmal egyrészt az egyetem károsanyag kibocsátásának semlegesítése a cél, másrészt megmutatni a hallgatóknak a közös, szakszerű cselekvés erejét, és egyúttal konkrét eszközöket is adni a kezükbe saját klímaszorongásuk csökkentéséhez. A munka tavaly a Kis-Balatonnál kezdődött, s most a Dráva mentén folytatódott.
Legutóbb néhány napja, a Somogy vármegyei Vízvár területén ragadott ásót és ültetett el 30 000 facsemetét 170 hallgató és 60 egyetemi dolgozó, oktató. Erre az alkalomra egy 7 fős MOME-s hallgatói csapat zöld bölcső néven egy olyan természetes anyagokból álló gyűrűt tervezett, amely a facsemeték köré helyezve növeli a frissen ültetett facsemeték megmaradási esélyét azáltal, hogy védi őket a káros környezeti hatások ellen.